Łosoś pieczony w winie

Wrzesień 2, 2009 w Danie główne, Europejska, Pieczone, Ryby i owoce morza, Średnie, Wł‚oska, Wykwintne, Zdrowe by fotoprzepis.pl

Łosoś pieczony w winie. Zobacz jak efektowny łosoś zmienia się w pyszne danie. Zdjęcia krok po kroku przygotowania przepisu.

Składniki:

  • Łosoś (ten ok. 3kg)
  • 2 średnie cebule
  • Pół cytryny pokrojonej w cienkie plastry
  • Spora garść kopru
  • Szklanka wina (czerwone lub białe)
  • Liść laurowy(3-4 listki), sól, pieprz

Przygotowanie:
W pierwszej kolejności przystępujemy do filetowania łososia. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Odcinamy głowę i kładziemy go “na plecach”. Palcami podważamy początek kręgosłupa i oddzielamy go od mięsa. Przy oddzielaniu kręgosłupa od mięsa można posłużyć się nożem. Pozostałe ości wyciągamy z mięsa palcami. Po odfiletowaniu pozostaje nam odciąć płetwy.
Gotowy filet układamy na blaszce, którą można wcześniej nasmarować masłem lub oliwa z oliwek. Przyprawiamy solą i pieprzem, koperkiem i liściem laurowym. Dalej układamy cebulę i polewamy winem. Na wierzchu układamy cytrynę.
Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C. przez około 25 minut.Łosoś jest w zasadzie gotowy gdy mięso daje się łatwo oddzielać widelcem. Serwujemy natychmiast.
Smacznego!W pierwszej kolejności przystępujemy do filetowania łososia:Łosoś pieczony w winie

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Odcinamy głowę i kładziemy go „na plecach”. Palcami podważamy początek kregosłupa i oddzielamy go od mięsa. Przy oddzielaniu kręgosłupa od mięsa można posłużyć się nożem. Pozostałe ości wyciągamy z mięsa palcami. Po odfiletowaniu pozostaje nam odciąć płetwy:

Gotowy filet układamy na blaszce, którą można wcześniej nasmarować masłem lub oliwa z oliwek:

Przyprawiamy solą, pieprzem i posypujemy go koperkiem i liściem laurowym:

Dalej układamy cebulę i polewamy winem:

Na wierzchu układamy cytrynę:

Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C. przez około 25 minut. Łosoś jest gotowy gdy mięso daje się łatwo oddzielać widelcem (po 25 min. pieczenia można pozostawić go na chwile w piekarniku jeśli zachodzi taka potrzeba):
Łosoś pieczony w winie

Serwujemy:
Łosoś pieczony w winie

Smacznego!

Polecam również