Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Maj 30, 2008 w Danie główne, Europejska, Makaron, Obiad, Pieczone, Średnie, Warzywa, Wł‚oska by fotoprzepis.pl

Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym. Prosto przedstawiony przepis, przygotuj je i podaj na imprezie :) Sukces gwarantowany!

Składniki:

  • makaron rurki cannelloni (ok. 18 sztuk)
  • około 1 kg mrożonego szpinaku
  • puszka pomidorów w puszce
  • opakowanie sera feta (bądź mozzarella) -
  • u mnie trochę jednego i drugiego
  • 1 cebula
  • dwa ząbki czosnku
  • ser w plastrach do zapiekania

Przepis na cannelloni ze szpinakiem:


Na oliwie podsmażamy cebulę i czosnek, dodajemy szpinak i dusimy tak długo aż odparuje cały nadmiar wody ze szpinaku. W trakcie duszenia szpinak solimy, pieprzymy i przyprawiamy bazylią (wszystkie przyprawy do smaku).
Po uduszeniu szpinaku odstawiamy go z ognia, dodajemy ser feta/mozzarella i łączymy je w całość.
Nadziewamy rurki i układamy je w żaroodpornym naczyniu (ja na dno wylałem śmietanę wymieszaną z odrobiną mąki, można jednak wykorzystać tylko sos pomidorowy).

Sos pomidorowy przygotowujemy z pomidorów w puszce z dodatkiem soli (najlepiej dać troszkę więcej bo wciągnie ją makaron), pieprzu i ziół (np. oregano bądź bazylia, zioła prowansalskie).
Zalewamy rury sosem (uwaga! każdy kawałek makaronu nie przykryty sosem i wystający nie zmięknie! Pamiętajcie żeby KAŻDA rurka była przykryta). Na wierzchu układamy ser:
Zapiekamy w piekarniku około 30 minut (makaron nie był gotowany) w temperaturze 180 stopni C.

Serwujemy danie.

Smacznego !Na oliwie podsmażamy cebulę i czosnek:
Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Dodajemy szpinak i dusimy tak długo aż odparuje cały nadmiar wody ze szpinaku, w trakcie duszenia szpinak solimy, pieprzymy i przyprawiamy bazylią (wszystkie przyprawy do smaku):
Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Po uduszeniu szpinaku odstawiamy go z ognia, dodajemy ser feta/mozzarella i łączymy je w całość:Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Nadziewamy rury i układamy je w żaroodpornym naczyniu (ja na dno wylałem śmietanę wymieszaną z odrobiną mąki, można jednak wykorzystać tylko sos pomidorowy):

Sos pomidorowy przygotowujemy z pomidorów w puszce z dodatkiem soli (najlepiej dać troszkę więcej bo wciągnie ją makaron), pieprzu i ziół (np. oregano bądź bazylia, zioła prowansalskie):

Zalewamy rury sosem (uwaga! każdy kawałek makaronu nie przykryty sosem i wystający nie zmięknie! Pamiętajcie żeby KAŻDA rurka była przykryta).:

Na wierzchu układamy ser:
Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Zapiekamy w piekarniku około 30 minut (makaron nie był gotowany) w temperaturze 180 stopni C:

Serwujemy danie:
Cannelloni ze szpinakiem w sosie pomidorowym

Smacznego !

Polecam również